APRÍL V ŠKD

14.05.2024 11:15
        Apríl 2024

V apríli sme mali na praxi študentku VŠ, ktorá sa počas dvoch týždňov venovala deťom v témach ,,Zasadil som semienko“ a ,,Hmyz“. Spoločne vytvorili kvetinovú dedinku, pozorovali hmyz v prírode, vyrobili papierové včielky i mraveniská, kreslili ceruzou priamo v prírode. Počas týždňa o našej Zemi, okrem iného, si deti vyskúšali maľovať pomocou plastelíny. V telocvični sa zabávali v rôznych disciplínach.

MAREC V ŠKD

14.05.2024 11:04
        Marec 2024

Marec – nie je len mesiacom knihy, ale v tomto mesiaci oslavujeme i medzinárodný deň vody, medzinárodný deň Downovho syndrómu a medzinárodný deň žien. Zahrali sme sa na autorov a vytvorili knihu o sebe a navštívili sme školskú aj obecnú knižnicu. Keďže nám už začala jar maľovali sme kvetinovú záhradu. Robili sme rôzne pokusy s vodou a rozprávali si o jej kolobehu. Svoju podporu sme vyjadrili aj deťom s downovým syndrómom a to rozdielnymi ponožkami na nohách. Každý štvrtok sme sa vyšantili v telocvični pri rôznych hrách. Na koniec mesiaca sme sa pripravovali na Veľkonočné sviatky, vyfarbili sme vajíčka a vyrobili pozdravy.

FEBRUÁR V ŠKD

14.03.2024 18:04
        Február 2024

Február nás prekvapil príjemným jarným počasím a tak sme s deťmi trávili viac času na príjemnom jarnom slniečku rôznymi hrami a tvorením z prírodnín. Toto jarné prebúdzanie si deti priblížili aj výrobou papierovej lienky. Fašiangový čas sme uzavreli karnevalom vo veselých maskách a pôstny čas začali výrobou Valentínok pre našich najmilších. Dostali sme nálepky na chodbu s rôznymi hrami, ktoré si deti denne užívajú.

JANUÁR V ŠKD

15.02.2024 11:31
        JANUÁR 2024

Po vianočných prázdninách čakalo deti prekvapenie, darčeky. Nové spoločenské hry a stavebnice. Venovali sme sa  témam z rôznych oblastí a to starostlivosti o zvieratá v zime, zimným športom, Slovensku i samotnej snehovej vločke. Deti si užili hry na ľade i v telocvični.

DECEMBER V ŠKD

13.01.2024 08:56
        DECEMBER 2023

Hneď na začiatku decembra sme si v triede zavesili adventný kalendár, ktorého úlohy sme počas celého mesiaca plnili. Aby sme privítali Mikuláša, vyrobili sme si jeho čižmičku a porozprávali sa o ňom. Svoj čas sme venovali adventnému času a vyrobili sme si vlastný vianočný stromček. Prešli sme sa zasneženou vyzdobenou dedinou, postavili sme si pevnosť i rodinu snehuliakov a užívali si sneh plnými dúškami. Nakoniec sme pre naše rodiny vyrobili pohľadnicu a pred prázdninami sme vyhodnotili plnenie úloh z adventného kalendára.

• Tlačivá

• Jedálny lístok

• Piatok17. 05.
      • Polievka z fazuľkových strukov (180/200/220/250)